Thursday, September 21, 2023


Konsulat Rumunii w Krakowie otwarty

Konsulat Rumunii w Krakowie otwarty wtorek, 15 września 2020 r. 14 września swoją misję rozpoczął oficjalnie Konsul Honorowy Rumunii w…

By Ignat Timar , in Bez kategorii , at 16 września, 2020

Konsulat Rumunii w Krakowie otwarty

14 września swoją misję rozpoczął oficjalnie Konsul Honorowy Rumunii w Krakowie Ignat Timar odbierając dokumenty nominacyjne z rąk Ambasadora Rumunii Ovidiu Drangii.

Konsulat Rumunii w Krakowie otwarty

Fot. Konsulat Rumunii w Krakowie

Ten szczególny dla rumuńskiej społeczności w Krakowie dzień rozpoczęła oficjalna wizyta Ambasadora Drangi oraz nowo mianowanego Konsula Honorowego u Prezydenta Miasta Jacka Majchrowskiego. Spotkanie było okazją do oficjalnego zaprezentowania nowego dyplomaty. Pan Ambasador podkreślał dotychczasowe zasługi Konsula Timara, który od lat angażował się m.in. w organizację imprez kulturalnych w naszym mieście promujących rumuńską kulturę i tradycje, tym m.in. Festiwal Kultury Rumuńskiej czy Dzień Rumuński w ramach Cepeliady. Omówiono również ramowy program działania konsulatu w Krakowie, który obejmuje zarówno przedsięwzięcia kulturalne, jak i wpieranie dalszego rozwoju wymiany gospodarczej. Ambasador Dranga podkreślał, jak ważne jest, aby Polacy i Rumunii – jako bliscy sąsiedzi – poznawali się lepiej, rozwijając naturalne relacje kulturalne i budując silniejsze związki gospodarcze.

Zdjęcia ze spotkania zobacz w OTOFOTOKroniceMiasta:

Konsulat Rumunii w Krakowie otwarty

Po spotkaniu w magistracie nastąpiło oficjalne otwarcie siedziby nowego konsulatu przy ul. Tadeusza Śliwiaka 48. Ambasador Dranga przekazał konsulowi Timarowi dokumenty ustanawiające Konsulat Rumunii w Krakowie, podkreślając wsparcie ambasady dla prowadzonych przez konsulat działań. W skromnej, w związku z panująca pandemią, uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele Towarzystwa Polsko-Rumuńskiego w Krakowie, którego Prezesem jest Konsul Timar. Władze Krakowa reprezentowała odpowiedzialna za zagraniczne relacje naszego miasta Zastępczyni Dyrektor Kancelarii Prezydenta Miasta Krakowa Beata Sabatowicz.

Konsulat Honorowy Rumunii

Konsul Timar mieszka w Polsce już od dwudziestu lat cały czas starając się przybliżać Polakom kulturę i historię Rumunii. Teraz jego działalność nabiera nowego, bardziej formalnego wymiaru i pojawiają się nowe możliwości. Serdecznie życzymy realizacji wszystkich zamierzeń!

źródło : https://www.krakow.pl/otwarty_na_swiat/wydarzenia_miedzynarodowe_z_udzialem_prezydenta_miasta_krakowa/242728,143,komunikat,konsulat_rumunii_w_krakowie_otwarty.html?_ga=2.24091450.101484997.1600157134-1562219812.1589972037