10. rocznicę utworzenia Kącika Rumuńskiego w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

#10ani #ColtRomanesc #RomaniainPolonia #cultura Zostawiamy tu kilka zdjęć z wydarzenia zorganizowanego w zeszłym tygodniu w 10. rocznicę utworzenia Kącika Rumuńskiego…

By Ignat Timar , in Uncategorized @ro , at august 16, 2022

🇵🇱 Zostawiamy tu kilka zdjęć z wydarzenia zorganizowanego w zeszłym tygodniu w 10. rocznicę utworzenia Kącika Rumuńskiego w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.
🔖Rozmawialiśmy przy stole o historii i geografii Rumunii, o pięknych miejscach w naszym kraju, wspominaliśmy rumuńską kulturę i tradycje. Dołączyła do nas m. in. Pani Magdalena Pawlaczyk, przedstawicielka Wypożyczalni i Czytelni Zbiorów Obcojęzycznych Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, dr. Anna Oczko i studenci z Uniwersytetu Jagiellońskiego, z wydziału filologii rumuńskiej, członkowie Towarzystwa Polsko-Rumuńskiego w Krakowie, Aleksander Dymek, historyk i współautor książki, „Góry Rumunii” i Stanisław Figiel, znany autor czterech przewodników turystycznych o Rumunii.
Z przyjemnością wysłuchaliśmy również muzycznego występu 🎶 na kawale w wykonaniu Laurențiu Călimana, członka BalkanArtz.
Wielkie podziękowania dla partnerów Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, którzy nas stale wspierają!