Thursday, September 21, 2023


W Krakowie zainaugurowano wystawę „Wspomnienia Cytadeli – Trzy lata artystycznych interwencji w dzielnicach Timiszoary”

 W Krakowie zainaugurowano wystawę „Wspomnienia Cytadeli – Trzy lata artystycznych interwencji w dzielnicach Timiszoary” Z okazji obchodzonego 1 grudnia Narodowego…

By Ignat Timar , in Bez kategorii , at 9 grudnia, 2022

 W Krakowie zainaugurowano wystawę „Wspomnienia Cytadeli – Trzy lata artystycznych interwencji w dzielnicach Timiszoary”
Z okazji obchodzonego 1 grudnia Narodowego Święta Rumunii zapraszamy do odwiedzenia wystawy plenerowej „Wspomnienia Cytadeli – Trzy lata artystycznych interwencji w dzielnicach Timiszoary”, która znajduje się wzdłuż budynku Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie (ul. Rajska 1).
Timiszoara utrzymuje tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2023 r. Timișoara 2023, a wystawa jest wizualną prezentacją projektu kulturalnego „Wspomnienia z Cytadeli”, który przekształcił miasto w latach 2018-2020, poprzez dzieła sztuki ulicznej i murale inspirowane jego historią i specyfiką. „Wspomnienia Cytadeli” Memoriile Cetății to projekt zainicjowany przez Stowarzyszenie Timiszoara – Europejska Stolica Kultury (Timișoara 2023), który obejmuje festiwale sztuki ulicznej, muzyki i spektakle.
Plansze przygotowane w języku polskim i angielskim można oglądać do 31 stycznia 2023 r. zarówno w dzień, jak i po zachodzie słońca, dzięki nocnej iluminacji.
Zapraszamy do odwiedzenia wystawy, a następnie Timiszoary, aby cieszyć się szlakiem sztuki ulicznej w mieście, a także wydarzeniami kulturalnymi nadchodzącymi w 2023 roku.