Tuesday, December 5, 2023


Uroczyście zainaugurowana wystawa „Podążaj za kotem”

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce 15 lipca o 15:27  ·  W Dziecięcej Strefie Wakacyjnej Wielickiej Mediateki została dziś uroczyście zainaugurowana…

By Ignat Timar , in Bez kategorii , at 15 lipca, 2020

W Dziecięcej Strefie Wakacyjnej Wielickiej Mediateki została dziś uroczyście zainaugurowana wystawa „Podążaj za kotem”, która stanowi zbiór 25 znakomitych prac rumuńskich rysowników zrzeszonych w Klubie Rumuńskich Ilustratorów.
W wernisażu wzięli udział przedstawiciele instytucji organizujących i patronujących wystawie: Ignat Timar, Konsul Honorowy Rumunii w Krakowie, a także Michał Sowa, Wiceprezes Towarzystwa Polsko-Rumuńskiego w Krakowie. Gości powitał Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł, który wspólnie z Konsulem dokonał symbolicznego aktu otwarcia wystawy. W dalszej części Konsul przedstawił historię powstania prac i opisał ich drogę do Wieliczki, wyrażając zadowolenie, że mogły one trafić właśnie tutaj, do Dziecięcej Strefy Wakacyjnej Wielickiej Mediateki, która jest dedykowana najmłodszym.
Następnie wszystkim zgromadzonym gościom, wśród których znaleźli się także Sekretarz Gminy Adam Panuś oraz dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Komunikacji Społecznej Magdalena Golonka została zaprezentowana oferta Dziecięcej Strefy Wakacyjnej, którą przedstawił dyrektor Mediateki-Biblioteki Miejskiej Piotr Sionko.
Wystawa „Podążaj za kotem” prezentowana jest w nowej części Mediateki przez całe wakacje. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do odwiedzin w godzinach otwarcia Dziecięcej Strefy Wakacyjnej:
– poniedziałek, środa, piątek w godz.: 8:00 – 15:00,
– wtorek, czwartek w godz.: 12:00 – 19:00,
– sobota, w godz.: 10:00 – 15:30,
– niedziela, w godz.: 13:00-18:00.